PL: a Newcastle kiütötte a Burnleyt, fontos meccset nyert meg a Nottingham

T. Z.T. Z.
Vágólapra másolva!
2024.05.04. 18:06
Burnley FC v Newcastle United - Premier League
Alexander Isak (balról a második) a Burnley ellen is eredményes volt (Fotó: Getty Images)
A Nottingham Forest idegenben 3–1-re legyőzte a már biztos kieső Sheffield Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) szombati játéknapján, nagy lépést téve a bennmaradás felé. A Newcastle United egy félidő alatt eldöntötte a Burnley elleni találkozóját, a Brentford–Fulham összecsapáson pedig gól nélküli döntetlen született.

A bennmaradás szempontjából létfontosságú találkozó várt a Nottingham Forestre a sereghajtó, sőt már biztos kieső Sheffield United otthonában. A hazaiak számára indult jobban a találkozó, Ben Brereton már a 17. percben megszerezte a vezetést, miután gólra váltott egy tizenegyest. Ezt követően azonban fordult a kocka, és a vendégek mezőnyfölénye idővel gólokban is megmutatkozott. A 27. percben Callum Hudson-Odoi kiegyenlített, majd a második félidő elején Ryan Yates is betalált, így a Nottingham megfordította a találkozót.

A folytatásban is támadásban maradt a vendégcsapat, de a Sheffield is küzdött becsülettel, már csak azért is, mert a Bramall Lane közönsége – a már biztos kiesés ellenére is – óriási hévvel buzdította. A 65. percben azonban Hudson-Odoi második gólját is megszerezte, ezzel gyakorlatilag eldöntötte a három pont sorsát– a közönség egy része ekkor már elindult hazafalé...

A hajrában már nem változott az eredmény, a Nottingham győzelmével nagy lépést tett a bennmaradás felé. 1–3

A Newcastle kiütötte a Burnleyt

A nemzetközi kupás helyekért hajtó Newcastle előzetesen nem számíthatott könnyű összecsapásra Burnleyben, a hazaiaknak ugyanis a bennmaradás szempontjából nagyon fontos lett volna legalább a pontszerzés. Ehhez képest hamar, már az első félidőben eldőltek a lényegi kérdések: a „szarkák” már a szünetben 3–0-ra vezettek, a második félidőben pedig újabb gólt szereztek – úgy, hogy közben Alexander Isak kihagyott egy tizenegyest is. Az utolsó percekben a Burnley még szépített, de ennek már nem volt jelentősége. 1–4

A harmadik délutáni összecsapáson nem bírtak egymással a felek, 0–0-val ért véget a Brentford és a Fulham találkozója.

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ
Brentford–Fulham 0–0
Burnley–Newcastle United 1–4 (D. O'Shea 86., ill. Wilson 19., Longstaff 35., Guimaraes 40., Isak 55.)
Sheffield United–Nottingham Forest 1–3 (B. Brereton 17., ill. Hudson-Odoi 27., 65., Yates 51.)
Arsenal–AFC Bournemouth 3–0 (Saka 45. – 11-esből, Trossard 70., Rice 90+7.)